24.07.2025
На 16 юли 2025 г. успешно завърши пролетната сесия на ESG Academy, която се провежда в партньорство между Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Асоциацията на специалистите по устойчивост (АСУ). Сертификатите на участниците бяха връчени от декана на Стопанския факултет доц. д-р Атанас Георгиев и от доц. д-р Марина Стефанова, зам.-декан.
Пролетната сесия на академията предложи обновено съдържание и включи пилотно провеждане на новия модул „Одитинг“.
„ESG Academy е пример за успешно взаимодействие между академичната общност и бизнеса. Радвам се, че факултетът ни отново е домакин на тази важна инициатива, която изгражда експерти, способни да интегрират устойчивостта в сърцевината на организациите си“, заяви доц. Георгиев.
„Вашата отдаденост към устойчивото развитие и желанието ви да бъдете част от промяната са истинско вдъхновение. Вярвам, че придобитите знания ще ви помогнат да бъдете още по-ефективни и отговорни лидери в сферите, в които работите“, сподели доц. Стефанова по време на церемонията.
От своя страна, участниците споделиха, че програмата е „практична, навременна и отлично структурирана“, а лекторите – „вдъхновяващи и ангажирани“. Особено високо бяха оценени работата по реални казуси, дискусиите и възможността за изграждане на нови професионални контакти Много от завършилите вече планират да приложат наученото в рамките на текущи или предстоящи ESG инициативи в своите организации.
Записването за есенната сесия на ESG Academy 2025 стартира на 25 юли.
Краен срок за записване: 5 декември 2025 г.
Ранно записване: до 30 септември 2025 г.
Регистрация: https://forms.office.com/e/F9VSEt1KaJ
За допълнителна информация: Бистра Иванова, Център за образователни услуги към СУ, тел. 0885 808 954,e-mail: b.ivanova@feb.uni-sofia.bg


